Mantar Bariyer

Mantar Bariyer Nedir?
Mantar Bariyer Sistemleri şehirlerde bazı sokak veya caddelerin araç trafiğine kısıtlanması gerektiği durumlarda kullanılan ve yere gömme olarak monte edilen bariyer çeşididir. Mantar Bariyerler Sokak ve caddeler dışında yüksek güvenlik gerektiren askeri tesisler, konsolosluk veya elçilik binalarının kontrollü geçişinde ve özel mülklerin araç girişine engellenmesi istendiği durumlarda da tercih edilirler.
Mantar Bariyer Çeşitleri:
Sabit Mantar Bariyer: İçerisinde hareketli mekanizma yoktur. Hareketli Mantar Bariyerlerin sağ ve/veya sol kenarlarına monte edilerek araç kaçışı önlenir.

Yarı Otomatik Mantar Bariyer: Yükselme işlevi mekanizma sayesinde gerçekleştirilirken, alçaltma işlevi manuel olarak yapılır. Seyrek kullanıma uygundur.

Tam Otomatik Mantar Bariyer: Araç giriş çıkışının yoğun olduğu bölgelerde kullanılır, her türlü otomasyon sistemine entegre edilebilirler.

Anti Terör Mantar Bariyer: Terör eylemlerinden korunmak amacıyla son derece yüksek mukavemetli olarak üretilmişlerdir. Yükselme ve alçalma işlevi son derece hızlıdır. Çarpma direnci çok yüksektir, otomobil, kamyonet ve kamyon geçişine müsaade etmez.