kocaeli otomatik kapı

Otomatik Kapı Sistemleri

Hayatımızı daha kolay bir hale getirmek için teknolojik gelişmeler her geçen gün artış göstermektedir. Az iş gücü ile daha çok iş yapılmasını sağlamak bunlar arasında dikkatleri çeken yapılardan olmaktadır. Son zamanlar içerisinde mağazalardan, alış veriş merkezlerine, okullardan hastanelere kadar birçok yapı içerisinde kullanılması sağlanılan otomatik kapı sistemleri de bunlardan bir tanesi olmaktadır. İnsanların açmak ile uğraşmak yerine direk beden tanıması ile açılan kapıların olması daha rahat geçişleri sağlamaktadır. Bazıları iki yönlü açılmaları sağlarken bazıları da tek tarafa doğru açılmasını sunan alternatifleri dikkatleri çekmektedir. Tabi ki sadece iş gücünden kısmak için değil güvenlik açısından da önemli bir detay olmaktadır. İnsanların çift yönlü kapılar ile uğraşmasına engel olurken bir yandan da olmadık bir anda kapı açılırken karşı tarafta olan kişiye çarpması gibi durumların meydana gelmesi de engellenmiş olur. Ürünlerin kullanımları sadece bu kadarı ile de sınırlı kalmaz. Bir yandan da hastanelerin bahçeleri ya da diğer yapıların bahçeleri için kullanılan yapılar da dikkatleri çekmektedir.

Otomatik Teleskopik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı her alanda insanın hayatını daha kolay bir hale getirecektir. Bunlar bahçelerde de aynı olacaktır. Ya bir düğme ya da kumanda ile insanların uzaktan kontrolleri de sağlanır. Bunlar daha çok otomatik ve çift kademeli teleskopik sistemleri olarak yer alır. Uzman mühendislikler kontrolü altında gerçekleşen ürünler olmasından dolayı kullanıcıların tercih ettikleri firmaların yapılarına da bakmaları gerekir. İlerleyen süreçlerde sorun arz etmesine engel olmak için daha çok kaliteli ve uzman eller içerisinde üretilen ürünlerin tercihi gereklidir. Burada ürünlerin istediğiniz yere montajı yapılana kadar gerekli olan hizmetlerin de sunulması önemli bir detay olarak dikkatleri çekmektedir. Kollu bariyer sistemleri için de diğer ürünler için de aynı yapıların dikkat edilerek seçilmesi gerekir.

Yana Kayar Kapılar

Eğer sizler de ürün seçimi sırasında otomatik kapılar arasından tercihiniz yana kayanlar oldu ise dikkat etmeniz gereken detaylardan bir tanesi de yana kayar kapı motorları olmaktadır. Bunlar ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun ömürlü kapılarınız olacaktır.