Kepenk Sistemleri

Kepenk Sistemleri farklı materyaller kullanılarak üretilen ve kapatılacak olan mekan girişinin üst kısmına monte edilerek güvenlik veya bölümlere ayırma gibi amaçlarla kullanılan sistemlerdir.

Elle açılıp kapanan kepenk sistemlerini yerini günümüzde tam otomatik ve uzaktan kumanda edilebilen türlere bırakmıştır. Kepenkler kullanılan malzemeye göre çelik kepenkler ve alüminyum kepenkler olmak üzere iki sınıfa ayrılırlar. Dış mekanlarda kullanılan kepenkler daha yüksek güvenlik sağladığı için genellikle çelik malzemeden üretilirler. Güvenliğin çok önemli olmadığı ve daha hızlı açılıp kapanma gerektiren durumlarda ise alüminyum kepenk sistemleri tercih edilirler.

Kepenk sistemlerinin uzaktan kumanda veya hareket algılayıcı sensörlerle açılıp kapanması mümkündür ve tamamen isteğe bağlı olarak üretilirler. Kepenk ebadına ve ağırlığına bağlı olarak ta kepengi hareket ettirecek motor seçenekleri mevcuttur. Dış mekanda kullanılan ve çelik kepengi kaldıracak olan bir otomatik kepenk motoru pvc den yapılmış ve hızlı açılıp kapanması gereken bir kepenk motorundan elbet daha büyük ve daha güçlü olmak zorundadır.

İşte bu çeşitlilikten dolayı ortaya farklı amaca hizmet edebilen otomatik kepenk sistemleri için otomatik kepenk motorları üretilmiştir. Hızlı PVC kepenk motorları daha küçük ebatlı olarak imal edilirken endüstriyel kepenk motorları ise oldukça ağır kepenk sistemlerinde hizmet verebilmektedirler. Garaj kapılarında kullanılan garaj kapısı motorları ise hafif ebatlı ve uzaktan kumanda ile yönetilebilen otomatik kepenk sistemleridir.

Uzman Door yukarıda bahsi geçen her türden Otomatik Kepenk Sistemleri satış, montaj, servis ve yedek parça hizmetini profesyonel olarak vermektedir.