OGS Geçiş Sistemleri

OGS Geçiş Sistemleri sürücünün aracından inmeden kontrol noktasından geçebilmesini sağlayan sistemlerdir.

Otomatik Geçiş Sistemlerinde kontrol noktasında genellikle kollu bariyerler tercih edilmesi gerekir. Bariyerin açılıp kapanabilmesi için RFID sistemi ile çalışan bir tetikleyici kullanılır. RFID sisteminde bir adet anten, bir kontrol paneli vardır. Ayrıca racın camına yapıştırılan RFID araç etiketi de bulunmaktadır. Araç sisteme yaklaştığında anten RFID etiketi algılar ve kontrol paneli vasıtasıyla kollu bariyere açılma komutunu gönderir, kollu bariyer açıldıktan sonra aracın geçişine müteakip sistem tekrar kollu bariyeri kapatarak döngüyü tamamlar.

Otomatik geçiş sistemleri özellikle yoğun araç giriş çıkışının olduğu yerlerde kullanılır. Sürekli olarak araçların kontrol edilmesi sıkıntısını ortadan kaldırır. Ayrıca bölgeye yabancı araç girişini engelleyen son derece hızlı ve pratik çözüm sunan bir teknolojidir.

Otomatik Geçiş Sistemleri aynı zamanda Hızlı geçiş sistemi HGS olarak  ta anılabilmektedir. Köprülerde ve otoyollarda kullanılan sistemin güvenlik bariyeri ilave edilen şeklidir diyebiliriz.

Uzman Door yılların verdiği tecrübesi ile her tür ve ebatta Otomatik Geçiş Sistemleri anahtar teslim kurulumunu yapmakta ve aynı zamanda satış sonrası profesyonel servis hizmeti vermektedir. Uzman Door OGS Otomatik Geçiş Sistemlerinde uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen İtalyan Nice Bariyer Sistemlerini kullanmaktadır.