OGS Geçiş Sistemleri

Otomatik OGS  Geçiş Sistemleri genel olarak araç geçişleri için tasarlanmış ve sürücünün aracından inmeden kontrol noktasından geçebilmesini sağlayan sistemlerdir.

OGS Otomatik Geçiş Sistemlerinde kontrol noktasında genellikle kollu bariyerler kullanılır. Bariyerin açılıp kapanabilmesi için RFID sistemi ile çalışan bir tetikleyici kullanılır. RFID sisteminde bir adet anten, bir kontrol paneli ve aracın camına yapıştırılan RFID araç etiketi kullanılır. Araç sisteme yaklaştığında anten RFID etiketi algılar ve kontrol paneli vasıtasıyla kollu bariyere açılma komutunu gönderir, kollu bariyer açıldıktan sonra aracın geçişine müteakip sistem tekrar kollu bariyeri kapatarak döngüyü tamamlar.

OGS otomatik geçiş sistemleri özellikle yoğun araç giriş çıkışının olduğu yerlerde sürekli olarak araçların kontrol edilmesi sıkıntısını ortadan kaldıran ve bölgeye yabancı araç girişini engelleyen son derece hızlı ve pratik çözüm sunan bir teknolojidir.

OGS Otomatik Geçiş Sistemleri aynı zamanda Hızlı geçiş sistemi HGS olarak  ta anılabilmektedir. Köprülerde ve otoyollarda kullanılan sistemin güvenlik bariyeri ilave edilmiş şeklidir denebilir.

Uzman Door yılların verdiği tecrübesi ile her tür ve ebatta Otomatik Geçiş Sistemleri anahtar teslim kurulumunu yapmakta ve aynı zamanda satış sonrası profesyonel servis hizmeti vermektedir. Uzman Door OGS Otomatik Geçiş Sistemlerinde uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen İtalyan Nice Bariyer Sistemlerini kullanmaktadır.