Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri terimi çeşitli tetikleyiciler vasıtasıyla kendiliğinden açılan kapılara verilen isimdir. Günümüzde otomatik kapılar hareket sensörleri, uzaktan kumandalar, RFID sistemleri veya kartlı sistemler ile kontrol edilmekte ve otomatik kapının açılıp kapanmasını sağlanmaktadır. Bunları kontrollü veya Kontrolsüz geçiş olmak üzere sınıflandırırız. Kontrolsüz geçiş sistemi olan otomatik kapı sistemleri hareket sensörleri ile kumanda edilen ve genellikle alışveriş merkezleri veya kamu yada özel sektöre ait olan kurumlarda kullanılır. Bu kapılar genellikle cam bazen de farklı materyallerden üretilmiştir. Kontrollü geçiş gerektiren yerlerdeki otomatik kapı sistemlerinde kontrolün sağlanması için kullanıcılara tahsis edilmiş olan mifare yada proximity türünde geçiş kartları veya anahtarlık şeklinde vericiler kullanılır. Personel giriş kapıları, veya büyük ebatlı yemekhane gibi ortamlarda kullanılırlar.

Otomatik Kapı Sistemleri kategorisinde otomatik garaj kapılarını da sayabiliriz. Otomatik Bahçe Kapıları dairesel kapı motorları ile tahrik edilen, tek veya çift kanat olarak senkronize çalışabilen motor türüdür. Uzaktan kumandalı veya manuel kullanıma sahiptirler. Bahçe Kapısı motorlarının seçimini kapının kanat genişliği ve ağırlığına göre yapmanız gerekir. Otomatik Garaj Kapıları araçtan inmeden uzaktan kumanda ile açılabilen ve yukarı doğru açılabilen otomatik kapı sistemleridir. Bu tip kapıların motorları da bahçe kapılarında olduğu gibi kapının ağırlığı ve genişliğine göre tercih etmemiz gerekir.

Otomatik Kapı Kullanım Alanları

Dış mekanlarda kullanılan otomatik kapı çeşitleri de aynı yöntemlerle kumanda edilirken kapı türleri çeşitlilik göstermektedir. Villa veya malikane tarzında kullanılan bahçe kapıları için dairesel kapı motorları tercih etmemiz gerekir. Sürgülü kapı sistemine sahip olan mekanlarda ise yana kayar kapı motorları tercih edilmektedir. Garaj ve depo gibi alanlarda yukarı doğru hareket sağlayan zincirli garaj kapısı motorlarını tercih etmeliyiz. Garaj Kapısı Motorları da kullanacağınız kapının ebatlarına ve ağırlığına göre seçmeniz gerekir. Tüm Kapı motorlarında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kullanım yoğunluğudur. Günde bir iki kez açılıp kapanacak olan bir kapıda kullanılacak olan motorun çalışma durumu ile ticari faaliyetlerin yürütüldüğü ve giriş çıkışların yoğun olduğu mekanlarda kullanılacak olan motorlar birbirlerinden oldukça farklı üretilirler. Sık kullanıma uygun olan motorların sargıları aşırı ısınmalara karşı daha fazla korunaklı olarak üretilirler. Tüm ürün gruplarımızı ve hizmetlerimizi görmek için Anasayfa‘ya dönebilirsiniz.

Kapımıza taktıracağımız motoru nasıl seçmeliyiz?

Kapının ağırlığı, uzunluğu ve kullanım sıklığına göre farklı motorlar kullanılmaktadır. Kapınıza en uygun motoru seçmek için sitemizden motorların özelliklerini inceleyebilir yada satış danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Aldığım ürün bozulursa ne yapmalıyım?

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garanti kapsamına girmektedir. Kullanıcı hatası ve doğal afetler sonucu bozulmadığı sürece mağdur kalmayacağınıza emin olabilirsiniz.