Bahçe Kapı Motoru

Bahçe kapı motorları günden güne yaygınlaşan otomasyon ürünlerinde en çok kullanım alanı olan üründür. Otomatik Kapı Motoru güvenlik açısından günümüzde yerleşim alanları, iş yerleri ve endüstriyel alanlarda kullanılan, özellikleri günden güne değişen ve gelişmekte olan bir çok modeli mevcuttur.

Otomatik Kapı Motorları ; Yana Kayar, Dairesel, Seksiyonel, Garaj Kapı Motoru başta olmak üzere bir çok kategoriye ayrılmaktadır.

Yana Kayar Kapı Motoru en yaygın olarak müstakil ev, apartman ve sitelerde kullanılmaktadır. Endüstriyel alanlarda fabrika güvenlik noktaları, Otopark girişlerinde kullanılmaktadır.

Dairesel Kapı Motoru genellikle müstakil ev, villa, yazlıklarda nadir de olsa site girişlerinde kullanılmaktadır.

Site girişlerinde kullanımı uygun bulunmamakla beraber çok sık kullanımlarda problem çıkarma olasılıkları yüksektir.

Site girişleri yoğun kullanım sıklığı olduğundan bu alanlarda otomatik bariyer sistemleri kullanımları daha sık görülmekte ve tavsiye edilmektedir.

Endüstriyel alanlarda ise daha az sıklıkta kullanılan girişlerde güvenlik sebeplerinden dolayı hem kayar kapı motoru hemde otomatik bariyer sistemleri aynı anda kullanılmaktadır.

Seksiyonel kapı motorları endüstriyel kullanım olmakla beraber büyük depo, hangar kapıları içinde kullanılmaktadır. Seksiyonel kapılar yukarı açılır ve tavan yüksekliklerine göre motor seçimleri yapılmaktadır.

Seksiyonel kapı motoru kullanılacak alanlarda yapılan inlemelere göre motor kararı verilmekte kullanım sıklıklarına göre motor seçilmektedir.

Garaj kapı motorları otopark girişlerinde, müstakil evlerde, site otopark girişlerinde kullanılmaktadır. Garaj kapı motoru seçimleri kapı ölçülerine ve kullanım sıklıklarına göre değişmektedir.

Kullanım alanlarına, Kullanım sıklıklarına ve Kapı uzunluklarına göre kapı motoru seçimi yapmanız çok önemlidir. Uzun ömürlü kullanımlar yapabilmek için tecrübeli firmalardan destek almanız en faydalı yöntemdir.

en uygun kapı motoru fiyatları için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.