Turnikeler ve Kontrollü Geçiş Sistemleri

Turnikeler ve Kontrollü Geçiş Sistemleri

Turnikeler ve Kontrollü Geçiş SistemleriGünümüz teknolojisinin insan hayatına yansımasının bir diğer ayağı da turnikeler ve kontrollü geçiş sistemleridir. Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemleri insan giriş çıkışlarının daha yoğun olduğu alanlarda plazalar, stadyum girişleri, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri, toplu taşıma aracı olarak kullanılan metroların girişleri, fabrika ve iş merkezlerinin girişleri gibi yerlerde kullanılır. Kullanıldığı yere göre değişen çeşitleri vardır. Çelik gövdeden imal edilmiş olup her türlü baskı ve darbeye karşı son derece dayanıklıdır. Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemlerinin en temel görevi ise insan giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak, sınırlandırmak ve yetkilendirmektir. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemlerine ‘’ Uzman Door’’ farkıyla ulaşmanız mümkündür.

Turnikeler ve kartlı geçiş sistemlerinin kullanılacak yere göre özel tasarlanmış ve yetkilendirilmiş birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekildedir; üç kollu turnike, kelebek turnike, vip turnike, boy turnikesi, yapraklı turnike, otomatik turnike vb. Bunlar ise kendi aralarında,  uzaktan kumandalı, kart ile çalışan, parmak izi ile çalışan gibi türlere ayrılmaktadır.

Turnike Çeşitleri

Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemleri teknoloji ile bağlantılı olarak insanlara birçok akıllı çözüm sunmaktadır. Buna örnek verecek olursak büyük plazalarda iş yeri girişlerine konulan parmak izi ile ya da kimlik kartı ile çalışan turnikeler o iş yerinde çalışan elemanların giriş ve çıkış saatlerini kontrol eder. Akıllı Kart okuyucuların kullanıldığı bu sistemlerde Proximity Kart Okuyucu veya Mifare Kart Okuyucular kullanılabilir. Bu sayede ay sonunda maaş ödemeleri esnasında kesinti olması gerekirse bu şekilde kontrol edilebilir. Bu açıdan düşünüldüğünde Turnikeler ve kartlı geçiş sistemleri insan kaynakları açısından büyük bir destek sağlayarak kolaylığı da beraberinde getirir.

Turnike ve Kontrollü Geçiş Kullanım Alanları

Tüm bunların dışında ayrıca biletli olarak saat esasına göre çalışan ve daha çok otopark girişlerinde ya da otogar girişlerinde kullanılan Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemleri de mevcuttur. Bunlar ise bir tuş aracılığıyla bilet alınarak saat usulüyle çalışan ve çıkışlarda ona göre ücretlendirme yapılan sistemdir.

Yukarıda birçok özelliğinden ve türlerinden bahsedilen ve insan hayatını kolaylaştırıp güvenliği sağlayan Turnikeler ve kontrollü geçiş sistemlerine ve daha detaylı bilgilere ‘’ Uzman DOOR’’ ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz.

Turnike ve Kartlı Geçiş Sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için bize BURADAN ulaşabilirsiniz.