Etiket - Otomatik Kepenk Sistemleri

[caption id="attachment_2375" align="alignnone" width="300"]kepenk sistemleri kepenk sistemleri[/caption]

Otomatik Kepenk Sistemleri

Kocaeli Otomatik Alüminyum Çelik Kepenk Sistemleri Sarmal Kepenk Motorları Nice Otomatik Endüstriyel Santral Tip Kepenk Motorları Satış Servis Yedek Parça  Hizmetleri verilmektedir.

Alüminyum Kepenk Sistemleri 55mm otomatik kepenk, 77mm otomatik kepenk, 100mm otomatik kepenk olmak üzere üç farklı yüzey genişliğine sahip olmak üzere yapılmaktadır. Alüminyum Kepenklerde 55lik ve 77lik profillerde tüp motor veya santral tip kepenk motorları kullanılmaktadır.

Çelik Kepenk Sistemleri daha yüksek güvenlik istenen alanlarda tercih edilirler ve alan açıklığı 12 metreye kadar olan yerlerde kullanılabilirler.

Çelik Kepenk Sistemlerinde endüstriyel tip kepenk motorları kullanılır.

Uzman Door Kepenk Motorlarında Nice ve Faac markalarını tercih etmektedir.

Otomatik Kepenk Sistemleri Uzman Door Geçiş Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri Uzman Door Geçiş Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

Özellik ile iş yerlerinde herkesin güvenliği açısından tercih ettiği, dükkanlarını ya da mağazalarını koruma altında almak adına kepenkler olmaktadır. Şuan bir yandan kendi güçlerini kullanarak kapatılmasını ya da açılmasını sağlayan alternatifleri yer alırken bir yandan da motor güçlerinden yararlanılarak her şeyi sağlayan alternatifleri yer alır. İnsanların güven içinde sahip oldukları dükkan ya da mağaza gibi yerleri koruması üzerinde etkili olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan bir tanesi de; Eğer otomatik olan kepenkleri tercih ediyorsalar daha uzun süre kullanımlarının sağlanması için motorlarının gücü olmaktadır. Ne kadar uzun süre kullanılacak , kaliteli ya da beklenmeyen durum olduğu zaman tamir için gerekli yedek parçaları kolay bulunan alternatiflerin tercih edilmesi gerekir. Kendi aralarında alüminyum ve çelik olarak iki farklı alternatif altında inceleniyor olması insanların tercih alanlarına göre daha uygun alternatifleri seçmelerini sağlar.

Otomatik Kepenk Alternatifleri Nelerdir ?

Otomatik kepenk kullanıcılarının kendilerine uygun olan alternatifleri rahat bir şekilde tercih edebilmesi için hem alüminyum hem de çelik olarak yer alır. Alüminyum kepek sistemleri; 55 mm, 77 mm, 100 mm olacak şekilde genişliklerde yer alır. Bu kalınlıklar daha çok tercih edilen ortamın düzenine göre seçilmelidir. 55 ve 77 mm olan ürünlerde daha çok tüp motor kullanılması ya da diğer adı ile santral kepenk motoru kullanılması sağlanır. Çelik yapıda olan kepenk sistemlerinde ise daha çok güvenlik sağlanması önemli olan yerlerde ve daha yüksek yerlerde tercih edilmesi gerekir. Alan açıklığı ortalama olarak 12 metreye kadar yerlerde de rahat bir şekilde kullanılması uygundur. Bunlar içinde daha çok endüstriyel kepenk motorları kullanılması dikkatleri çeker.

Kepenkte Otomatik Kapı

Kepenkler içerisinde kullanılan kapılar da bir hayli önemli olmaktadır. Sizler bir tuş yardımı ile ya da istediğiniz an kumanda yardımı ile bunların kontrollerini sağlama haklarını elde edeceksiniz. Bunlar için yer alan otomatik kapı sistemleri içerisine yer alan motorlar hem daha uzun süre kullanımları için uzun ömür sunar, hem de daha rahat kullanmanıza yardımcı olur.

 

Daha fazla oku...

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak ilerleyen, günlük hayatı kolaylaştıran sistemler oldukça çok gelişmiştir. Bu sistemlerden biri de otomatik kepenk sistemleridir. Müşteriler tarafından oldukça çok talep gören otomatik kepenk sistemleri ‘’ Uzman Door’’ tarafından da satışa sunulmuştur.

Otomatik kepenk sistemleri genellikle iş yerleri tarafından tercih edilmektedir. Kullanılan ortama göre,  müşterilerin tercihine göre değişebilen ve bulunduğu ortama estetik sağlayan değişik renkleri de mevcuttur. Otomatik kepenkler son derece sağlam bir şekilde tasarlanmış ve üretilmiş olup dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Otomatik kepenkler mevsimsel değişikliklerden ve çevreden oluşabilecek olan yağmur, çamur, güneş ve toza karşı oldukça dirençlidir ve her türlü olumsuz etkiye karşı son derece dayanıklıdır. Otomatik kepenk sistemleri hırsızlığa karşı da oldukça emniyetli olması açısından da çokça tercih edilmektedir.

Otomatik Kepenk Sisteminin Özellikleri

-Kilitle açma derdi olmadan uzaktan kumanda aracılığıyla kontrol edilerek kullanıcıya kolaylık sağlar.

-Son derece dayanıklı olarak çelikten imal edilmiş olan motorlu olarak tercih edilebilen kepenk sistemi de mevcuttur.

-Her türlü hafif patlayıcı ve yanıcı maddeye karşı dayanıklıdır.

-Dört çeşitte üretilmiş olup bu çeşitler şu şekildedir;  Mikro delikli, düz örgülü ve çapraz örgülü modelleri vardır.

– Açılıp kapanma esnasında oluşabilecek olan sürtünmeyi önleyerek aşınmayı engelleyici sistemi mevcuttur.

– Isı izolasyonunu sağlaması yanında ses yalıtımı da vardır.

– Gerekli olduğu durumlarda kilit takılmasını sağlayacak olan mekanizması mevcuttur.

Otomatik kepenk sistemlerinde kullanılan motorun her iki tarafına ağırlığı dengeleyici olarak takılmış olan ve ağırlığa göre değişen yaylar da mevcuttur.

-Kullanılan motorlarda ısınmayı önleyici termik koruyucular da vardır.

– Kullanım alanları çeşitlidir, otopark, garaj ve iş yerlerinde de kullanılır, büyük bir güvenlik sağlar.

-Çok kısa bir sürede açılıp kapanabilmektedir.

-Şifreli paneller sayesinde güvenlik sistemini en üst seviyeye çıkarır.

-İstenildiği takdirde iç mekânlarda da kullanılabilecek şekilde de tasarlanmıştır.

Yukarıda birtakım özelliklerinden bahsedilen ve günümüz teknolojisine son derece uyumlu otomatik kepenk sistemlerine ‘’Uzman Door’’ aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Kepenk Motorları hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

Daha fazla oku...